Бањрн Минхен и Келн ремизираа – 1:1 во натпревар од 17-тото коло на германската Прва Бундеслига. Шкири го отвори резултатот уште во 4-та минута со глава. Баварците го притиснаа својот противник, но стигнаа до гол дури во 90-та минута. Џошуа Кимих од околу 30-тина метри спаси бод за својот тим. Лајкнете на нашата страна на 

Продолжете со читање

Баерн Минхен славеше над Вердер Бремен со резултат 6:1 во натпревар од 14-тото коло на германската Прва Бундеслига. Домакините поведоа во 6-та минута преку Џамал Мусиала, но Јонг израмни во 10-та. Во 18-ата Чупо-Мотинг промаши пенал за баварците, но Гнабри во 22-та постигна втор гол за играчите на Јулијан Нагелсман. Горецка во 26-та зголеми на 

Продолжете со читање

Баерн Минхен славеше над Аугсбург со резултат 5:2 во натпревар од 2-то коло на Купот на Германија. Домакините успеаа да поведат во 9-та минута преку Педерсен, но Чупо-Мотинг во 27-та израмни. Во 53-та Џошуа Кимих направи пресврт, а повторно Чупо-Мотинг го постигна третиот гол за баварците. Упамекано си постигна автогол во 65-та, но Мусиала постигна 

Продолжете со читање

Германскиот шампион Баерн Минхен ќе се обиде да се пласира во елиминациската фаза на Лигата на шампионите со намален состав од 17 фудбалери за мечот од Лигата на шампионите со Викторија (Плзен) вечерва. Капитенот Мануел Нојер има проблем со рамото, а Матајс де Лихт, Алфонсо Дејвис и Серж Гнабри го пропуштија последниот тренинг поради повреди 

Продолжете со читање

Баерн Мюнхен славеше над Барселона со резултат 2:0 во натпревар од второто коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Баерн е на првата позиција во групата со 6 бодови, а Барселона и Интер имаат по 3. Викторија Пилзен е на последната позиција со 0 бодови. На почетокот на дуело за „каталонците“ промаши Педри, кој 

Продолжете со читање