Во полуфиналето од кумановскиот фудбалски куп ФК Јуниор славеше над ФК Карпош со 1:0. Домаќините издвојуваа победа со голот на голманот Лазар Денковски со прекрасен дегажман од шеснаесет метри директно во противничкиот гол. Фото: Илхан Османи Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Откако беше најавено дека ќе започнат општинските и третите фудбалски лиги, третолигашот Студена Вода и четвртолигашот Јуниор одиграа пријателски натпревар на игралиштето во с. Добрешане. Студена Вода беше подобар противник и славеше со 6:3, полувреме 1:1. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА