Бранителот на титулата Македонија ЃП ќе гостува кај Шкендија во првата полуфинална средба. Втората полуфинална двојка ја сочинуваат екипите на Струга и Силекс. Куп на МакедонијаПолуфинале:Струга Трим Љум – СилексШкендија – Македонија ЃП Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Силекс попладнево го совлада скопје со 3:1 во Кратово, но сепак победата на Кратовци е спорна. Омерагиќ излезе сам пред Божиновски и погодува, но неше сигнализиран офсајд. Според снимката ситуација е чиста… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Брегалница среде Кратово го совлада Силекс. Ѓоргиев го отвори резултатот во првиот дел, а во вториот дел на 2:0 зголеми Калпачки. Силекс во финишот намали со голот на Стојчевски. Штипјани со оваа победа остануваат во трката за излезот во Европа. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

АНГЕЛ НИЧЕВ, ПОЗНАТ ФУДБАЛСКИ РАБОТНИК, ГИ ПАМЕТИ ПОЧЕТОЦИТЕ НА ФК СИЛЕКС! Омилен е меѓу штипјани. Почитуван и ценет. До 50 година од животот беше на зелениот терен. Играше во повеќе „мали“ фудбалски клубови. Беше остар во дуелите, никогаш не се плашеше од противничките фудбалери. До пред да замине во пензија, бвше раководиѕтел во хотелот Оаза. 

Продолжете со читање