Бившиот австриски репрезентативец, Волкан Караман бил застрелан од својот пријател Орхан С. со два куршума во главата сред бел ден на 8 февруари, соопштува Kronen Zeitung. Двајцата имале кавга на улица “Етрихштрасе“ во Виена-Земеринг, која завршува трагично. Орхан прво го застрелал Караман, а веднаш потоа се самоубива. Лекарите не можеле да направат ништо и за 

Продолжете со читање

28-годишниот ММА борец Двејн Херел го призна убиството на 24-годишната девојка Ирен Торес. Според истрагата на 29 јануари Херел отишол во куќата на Торес во 01.30 часот. За време на кавгата Дуејн зел нож, по што избодел девојката. Торес починала на лице место. Телото на младата жена е откриено во плакарот, завиткано во ќебе. Херел 

Продолжете со читање

20-годишен маж бил пронајден застрелан во автомобил „Мерцедес“. Убиениот е кошаркарскиот талент Фил Урбан, кој игра за Поуст Јуниверзити. Телото на Урбан е откриено на територијата на природниот резерват „Хоупуел Вали“, по пријава од вработени во паркот. Кошаркарот бил пронајден на шоферското седиште со прострелна рана. Телото е пренесено во блиска болница, каде единствено констатирале 

Продолжете со читање

Тројца млади спортисти од тимот по американски фудбал на Универзитетот во Вирџинија биле убиени во неделата при ново масовно пукање во САД, соопштува USA Today. Властите денес го уапсиле 22-годишниот Кристофер Дарнел Џонс-јуниор под сомнение дека тој е извршител на убиствата. Тој е студент во истиот универзитет. Инцидентот се случил во западниот дел од кампусот 

Продолжете со читање

Бразилскиот ММА борец ​​Луис Пауло Лима дос Сантос (44 г.) беше уапсен за убиството на сопругата Елида (26 г.). Жеќртвата била убиена со неколку истрели во домот пред погледот на 6-месечниот син. Потоа ММА борецот го завиткал телото во чаршаф, го качил во автомобилот и со помош на количка за пазарење го фрлил во река. 

Продолжете со читање