Според последните информации во медиумите на Островот, сопствениците на Манчестер Јунајтед не планираат големи трошења во зимскиот трансфер прозорец. Причината е малиот буџеет, зошто „црвените ѓаволи“ потрошија 200 млн. евра за трансфери летово, а сезонава не играат во Лигата на шампионите. Сопствениците во лицето на Жоел Глејзер, Ричард Арнолд и Џон Мерто ќе се фокусираат 

Продолжете со читање

Новиот дефанзивец на Барселона Жил Кунде призна дека ги избрал Шпанците наместо Челзи поради тоа што тренерот Чави Ернандез го кажал за време на разговорот меѓу нив. Летово поранешниот играч на Севиља имаше понуда и од Камп Ноу и од Стемфор Бриџ, но се реши на онаа на Каталонците. ,,Зборував и со Тухел (поранешниот тренер 

Продолжете со читање

Арсенал е на добар пат да го ангажира 27-годишнио Португалец, Ксека на слободен трансфер длабоко по затворањето на трансферниот прозорец, пишува Daily Mirror. Изданието смета, дека Микел Артета не е задоволен од фактот, што не успеа да донесе уште еден централен фудбалер за врска во текот на летото, бидејќи многу понуди беа одбиени од Јури 

Продолжете со читање

Претседателот на шпански Рајо Ваљекано – Мартин Преса подигна обвинение против фудбалскиот агент Иван Гарсија. Според газдата на “пчеличките” менаџерот му го скршил носот за време на преговорите минатиот месец за трансфер на напаѓачот на Еспањол – Раул де Томас. Скандалот избувнал, кога станало збор за провизијата на менаџерот, кој работи за агенцијата ICM Stellar. 

Продолжете со читање

Барселона ќе заведе дело против Атлетико Мадрид поради ситуацијата со Антоан Гризман. Францускиот репрезентативец се врати во составот на „јорганџиите“ летото 2021 година на позајмица за две години, а тимот ќе треба да плати 40 млн. евра по крајот на втората сезона, за да го потпише перманентно. Во договорот на напаѓачот има клауза, според која 

Продолжете со читање