Челзи славеше над Тотенхем со резултат 2:0 во дербито од 23-тото коло на англиската Премиерлига. Во првиот дел и двата тима не успеаа да постигнат гол, но веднаш по одморот Хаким Зиеш го отвори резултатот со прекрасен гол. Во 55-тата Тијаго Силва зголеми на 2:0 за домакините и го оформи конечниот резултат. Челзи е на 

Продолжете со читање