Ливерпул славеше над Норич со резултат 3:1 во меч од 26-тото коло на англиската Премиерлига. Гостите изненадувачки поведоа преку Рашица во 48-та минута, но Мане во 64-та, Салах во 67-та и новото засилување Дијас во 81-та донесоа победа на „црвените“. Во 80-та минута фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Тијаго Алкантара направи одлично додавање без 

Продолжете со читање

Сезонава Тиаго Алкантара стана важен дел од составот на Ливерпул. Шпанецот одигра 8 меча во Премиерлигата, а „црвените“ салавеа на сите. Без него тимот стигнал до победа само во 36% од натпреварите од првенство, што го докажува неговото влијание врз составот на Јирген Клоп. Се очекува Алкантара да се врати во игра за дербито против 

Продолжете со читање

Ливерпул славеше над Порто со резултат 2:0 и ги продолжи настапите без грешка во Групата B во Лигата на шампионите. „Црвените“ се на првата позиција со 15 бодови, додека Порто останува втор со 5 бода. Милан и Атлетико имаат по 4 бодови. Во 37-та минута гол на Садио Мане беше поништен заради офсајд. Во 52-та 

Продолжете со читање

Тијаго Алкантара може да се врати во тимот на Барселона, откри Sky Sport. Бившиот фудбалер на Баерн Минхен не успеа да се наметне во составот на Ливерпул по неговиот трансфер во 2020-та година. Алкантара ја напушти Барселона во 2013-та година , кога требаше да се бори за стартно место во составот на „каталонците“ со Чави, 

Продолжете со читање

Тијаго Алкантара го одигра најдобриот натпревар за Ливерпул при победата над Манчестер Јунајтед со резултат 4:2.  Бившиот фудбалер на Баерн Минхен потполно го надигра Пол Погба и беше движечката сила во играта на “црвените”.  Фановите на Ливерпул забележаа, дека Шпанецот игра квалитетно и во одбраната и помагаше на дефанзивците на тимот во текот на целиот 

Продолжете со читање