Македонскиот репрезентативец, Тихомир Костадинов кариера ја продолжува во Полска и тоа во екипата на Пјаст Гливице. Според најавите на полските медиуми, Костадинов ќе потпише двегодишен договор со Пјаст Гливице. Тој во полскиот шампионат се сели откако четири години помина во Словачка, во екипата на Ружомберок. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА