Лион и ПСЖ ремизираа – 1:1 во дербито од 20-тото коло на француската Лига 1. Домакините успеаа да поведат преку Пакета во 7-та минута. Во 76-та Тило Керер успеа да израмни. Во 82-та минута Килијан Мбапе можеше да донесе победа за својот тим, но неговиот удар заврши во конструкцијата на голот. Во тимот на парижани 

Продолжете со читање