Арсенал славеше на гостувањето кај Норич со 0:5, во натпревар од 19-тото коло во англиската Премиерлига. Стрелци за топчиите беа Сака во во 6-тата и во 67-мата минута, Тиерни во 44-тата минута, Лаказет од пенал во 84-тата минута и Смит Роу во судиското продолжение од натпреварот. Со оваа победа избраниците на Артета останаа во топ 

Продолжете со читање