Англискиот шампион, Манчестер Сити ја следи ситуацијата околу бекот на Барселона, Сержи Роберто, соопштува италијанското издание Calcio Mercato.  29-годишниот Шпанец има договор со каталонците до 30 јуни 2022 година и засега нема индикации, дека тој ќе биде продолжен. Менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола не ги крие своите симпатии кон техничарот и веќе ја планира иднината 

Продолжете со читање