Оле Гунар Солскиер веќе не е менаџер на Манчестер Јунајтед. Според Фабрицио Романо, сопствениците на клубот, го донеле оваа решение по катастрофалниот пораз од Вотфорд вчера. Решението е донесено по близу 5-часова средба на раководството на клубот, на која е постигнат и консензус и за обештетувањето, кое Солскиер треба да го добие. Се очекува денес 

Продолжете со читање

Манчестер Јунајтед загуби од Манчестер Сити со резултат 2:0 во дербито од 11-тото коло на англиската Премиерлига. По поразот од „граѓаните“ статистиката покажува, дека под раководство на Оле Гунар Солскиер „црвените ѓаволи“ доживеале 21% од поразите на „Олд Трафорд“ во Премиерлигата во историјата. Менаџерот на Манчестер Јунајтед е подложен на многу критики од почетокот на 

Продолжете со читање

Ајде да ја играме играта – за колку дена ќе биде отпуштен Оле? Интетесна карикатура на Hamid Sahari по овој повод. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскиер го коментираше поразот на „црвените ѓаволи“ од Астон Вила со минимални 0:1. Стручњакот изјави, дека голот на бирмингемците требало да биде поништен заради одсајд.  Оли Воткинс стоеше пред Давид Де Хеа во моментот, кога Кортни Хаус со глава ја прати топката во мрежата на Шпанецот. Солскиер ја коментираше и ситуацијата со пеналот, кој Бруно 

Продолжете со читање

Бившиот тренер на Тотенхем Тим Шерууд даде исклучително интересен исказ и изјави, дека очекува наскоро Кристијано Роналдо да стане тренер и да ја стартува кариерата во Манчестер Јунајтед. „Видовме веќе на национално ниво како раководи со тимот. Видовме на европското како даваше заповеди од клупата. Тоа момче ќе биде тренер 100%. Би се обложил, дека 

Продолжете со читање