Кристијано Роналдо и неговиот агент имале разговори со германскиот шампион Баерн Минхен, тврди „Дејли Мејл“. Португалската суперѕвезда сака да го напушти Манчестер Јунајтед во јануарскиот трансфер прозорец. Вчера Ронално ги разбранува духовите во интервју за новинарот Пирс Морган. CR7 кажа, дека се чувствува предаден, зошто менаџерот на „црвените ѓаволи“ Ерик тен Хаг и раководиството на 

Продолжете со читање

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорже Мендеш продолжува да бара нов клуб на својот клиент. Како што е познато, Португалецот сака да го напушти Манчестер Јунајтед, за да премине во клуб, кој,игра во Лигата на шампионите сезонава. Мендеш го понудил клиентот на италијанските Наполи и Милан. Ако Наполи го ангажира Роналдо, тогаш клубот треба да се 

Продолжете со читање