Манчестер Јунајтед славеше над Арсенал со резултат 3:2 во натпревар од 14-тото коло на Премиерлигата. Гостите успеаа да поведат во 13-та минута преку Емил Смит Роу, Фред го нагзна Де Геа при центаршут од еден корнер, Шпанецот падна на земјата, но топката стигна до Смит Роу, кој не погреши. Главниот судија Мартин Аткинсон првично го 

Продолжете со читање

Најинтересните натпревари за оваа недела: Англија, Премиерлига, 14-то коло Утре од 20.30 часот:Вотфорд – Челси Од 21.15 часот:Астон Вила – Манчестер СитиЕвертон – Ливерпул Четврток от 21.15 часот:Манчестер Јунајтед – Арсенал Англија, Премиерлига, 15-то коло Сабота од 13.30 часот:Вест Хем – Челзи Од 17.00 часот:Вулверхемптон – Ливерпул Од 18.30 часот:Вотфорд – Манчестер Сити Недела од 

Продолжете со читање

Манчстер Јунајтед веќе има свој нов времен менаџер. Вчера од клубот објавија дека Германецот, Ралф Рангник, ќе го води тимот на „црвените ѓаволи” до крајот на сезоната. Рангник, кој е познат по строгата дисциплина, која ја бара во своите тимови, започнува со промените уште денес. Изгледа дека најзасегнат од новите правила на Рангник ќе биде 

Продолжете со читање

Челзи и Манчестер Јунајтед ќе ги одмерат силите во дербито од 13-тото коло на англиската Премиерлига. „Црвените ѓаволи“ не се убедливи од почетокот на сезоната, што доведе до отказ на Оле Гунар Солскиер. За негова замена е најавен германскиот стручњак, Ралф Рангник, но против „сините“ Мајкъ Керик ќе го води тимот. Јунајтед е на 9-та 

Продолжете со читање