Македонскиот репрезентативец Ердон Даци погоди за неговиот тим Вестерло на средбата против Серкл Бриж која заврши 1:0. Даци погоди во 40-тата минута. Видео… Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА

Новите предлог дресови со кои ќе ја пречекаме фудбалската репрезентација на нашите источни соседи… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад од 2 места на најновата ФИФА ранг-листа и сега се наоѓа на 64-тото место. Четата на Милевски одигра 4 натпревари во јуни во Лигата на нации во кои запишаа 2 победи (Гибралтар) и по едно реми (Бугарија) и пораз (Грузија). На врвот на листата е Бразил пред Белгија и Аргентина, 

Продолжете со читање

Грузија дојде во Скопје и успеа одмаздата да ја „сервира ладна“. Во второто полувреме постигна три гола и ја декласира Македонија. Селекторот Вили Сањол е задоволен од триумфот, иако признава дека е можеби преубедлив, според случувањата во првото полувреме. „Среќни сме поради триумфот. По двете победи, не сакав многу да менувам во тимот и вистинско 

Продолжете со читање

Македонија загуби убедливо во Скопје од Грузија со 0-3 и речиси ги загуби шансите за првото место во групата и нова шанса преку бараж да се пласира на ЕВРО 2024. Селекцијата на Вили Сањол беше немилосрдна и во второто полувреме ги казни сите грешки на македонскиот национален тим. Селекторот Благоја Милевски вели дека ова издание 

Продолжете со читање