Лестер ќе мора да плати прилично голема казна доколку реши да го отстрани Брендан Роџерс, тврди весникот Сан. „Лисиците“ се во долгови од околу 120 милиони фунти, што влијаеше на нивната селекција во текот на летото и тие моментално се цврсто на дното на табелата и се во серија од 6 порази по ред. Ова 

Продолжете со читање

Брајтон продолжи да ја демонстрира чудесната форма, славејќи над Лестер со 5:2 во меч од шестото коло на Премиерлигата. Овој пат губеауште пред да истече првата минута, кога прецизен беше Калечи Ихеаначо. Со автоголот на Лук Томас и голот на Мојзес Каиседо домакините стигнаа до целосен пресврт, но Патсан Дака повторно стрелапе за “лисиците” и 

Продолжете со читање

Манчестер Јунајтед забележа нова победа со 1:0 во Премиерлигата. По победата во претходното коло со минимален резултат над Саутемптон, сега „црвените ѓаволи“ славеа со 1:0 и над Лестер на Брендон Роџерс. Единствениот гол на средбата беше дело на Џејдон Санчо во 23-тата минута на асистенција на Маркус Рашфорд. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Тимот од Лига 2, Кроули го направи најголемото изненадување во второто коло на Куот на Лигата во Англија. Четвртолигашкиот тим го победи со 2:0 елитниот Фулам и го исфрли од натпреварувањето. Стрелци за Кроули беа Том Никалс во 16-та и Џејмс Балагизи четири минути по одморот. Останатите елитни тимови, кои го започнаа учаќеството во натпреварувањето, 

Продолжете со читање

Со оглед на тоа што Лестер има големи амбиции, слободно може да констатираме дека тешко ќе стигне до исполнување на истите. Имено, овој тим во првите две кола запиша два неуспеси и тоа можеби едниот беше очекуван каде што гостуваа кај Арсенал, но првото реми против Брентфорд беше тотално изненадување. Саутемптон има ист учинок како 

Продолжете со читање