37-годишниот Кристијано Роналдо истрчал најдобро време при трчањето за време на тренинзите на Манчестер Јунајтед, пренесоа медиумте во Англија. Португалецот пропушти голем дел од предсезонските подготовки, но изгледа ја одржал формата. Иднината на Роналдо сеуште останува нејасна, бидејќи според некои информации тој сака да го напушти „Олд Трафорд“, за да игра во Лигата на шампионите 

Продолжете со читање

Манчестер Јунајтед загуби од Брајтон со 1:2 на “Олд Трафорд” во средба од првото коло на Премиерлигата. Головите за “галебите” ги постигнаа Паскал Грос (30-тата и 39-та минута). Алексис Мак Алистер пак си постигна автогол во 68-та минута. Роналдо остана резерва и се појави во игра во второто полувреме. Средбата пак беше деби на официјален натпревар 

Продолжете со читање

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг сеуште не знае кога Кристијано Роналдо ќе биде подготовен да игра во Премиерлигата . “Во моментов не можам да одговорам кога ќе игра во првенството. Тој не е на нивото на останатите играчи на Манчестер Јунајтед сега, зошто пропушти многу недели. Му требаат натпревари и многу тренинзи” кажа 

Продолжете со читање

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон ќе се врати на работа во клубот. 80-годишниот Шкотланѓанец ќе стане дел од група од експерти, кои ќе му помагаат на извршниот директор Ричард Арнолд. Во групата влегуваат уште бившиот извршен директор Дејвид Гил, бившиот капитен на “црвените ѓаволи” Брајан Робсон и спортскиот директор Џон Мерто. Четворицата 

Продолжете со читање

Новинарот Педро Алмеида откри, дека суперѕвездата Кристијано Роналдо може да ја продолжи кариерата во француски ПСЖ. Како што е познато, Португалецот сака да го напушти Манчестер Јунајтед и веќе пропушти неколку тренинзи на „црвените ѓаволи“, а тој нема и да лета со тимот на претсезонската турнеа во Тајланд. Според информацијата советникот на францускиотклуб Луис Кампос 

Продолжете со читање