Кевин-Принс Боатенг ќе остане во Херта Берлин, потврдија од раководството на германскиот клуб во среда. Фудбалерот од средниот ред ќе остане уште една сезона.  35-годишниот Боатенг беше еден од најдобрите фудбалери во составот на Херта минатото првенство, кога Херта го зачува местото во Првата Бундеслига по одигрувањето на плејоф против Хамбургер ШФ. “Тој е нашиот 

Продолжете со читање

Кевин-Принс повеќе не сака да има ништо со неговиот брат Жером Боатенг. Тој го потврди ова во интервју за Билд. “Одамна се дистанцирав од него. Го почитувам германскиот закон и го презирам насилството врз жените. Не ги поддржувам неговите постапки и веќе немам ништо со него”, изјави Кевин-Принц Боатенг. Жeром вчера се појави пред судот 

Продолжете со читање