Аргентина славеше над Уругвај со резултат 3:0, а суперѕвездата на „гаучосите“ Лео Меси успеа да се запише во листата на стрелците. Суперѕвездата на ПСЖ на мечот имаше интересен дриблинг, кој го остави Себастијан Коатес на земја, а фановите го споредија со дриблингот со Жером Боатенг во 2015 година. ДРИБЛИНГОТ НА МЕСИ ПРОТИВ КОАТЕС: ФИНТАТА НА 

Продолжете со читање

Кевин-Принс повеќе не сака да има ништо со неговиот брат Жером Боатенг. Тој го потврди ова во интервју за Билд. “Одамна се дистанцирав од него. Го почитувам германскиот закон и го презирам насилството врз жените. Не ги поддржувам неговите постапки и веќе немам ништо со него”, изјави Кевин-Принц Боатенг. Жeром вчера се појави пред судот 

Продолжете со читање