Менаџерот на Ливерпул – Јирген Клоп, призна, дека е бил гаѓан со шише за време на дербито со Евертон, кое заврши со резултат 0:0 на „Гудисон Парк”. Домакините постигнаа гол преку Конор Коуди, но голот беше правилно поништен поради офсајд. Баш во тој момент кон Клоп полетало шише од трибините, кое според неговите зборови го 

Продолжете со читање

Евертон и Ливерпул ремизираа 0:0 во дербито на колото во ПЛ, со кое се отвори 6-то коло. И двата тима имаа многу можности да стигнат до победа, бидејќи четири удара завршија во конструкцијата на голот и одлично бранеа Џордан Пикфорд и Алисон. Ливерпул загуби нови бодови, и е на петата позиција со 9 бодови, а 

Продолжете со читање

Централниот напаѓач на минатогодишниот новајлија во Премиерлигата, Брентфорд – Иван Тони, е мета на Челзи, Евертон и Манчестер Јунајтед, по информација на Sunday Mirror. 26-годишниот голгетер се приклучи на „пчеличките“ во 2020 г. За скромни за денешните стандарти €5,6 млн. од тимот на Петерборн, но дeнес е оценет на €35 милиони. Сите овие споменати тимови 

Продолжете со читање

Манчестер Јунајтед размислува да го ангажира резервниот голман на Евертон – Асмир Беговиќ, соопштува “talkSPORT”. “Црвените ѓаволи” го испратија Лиј Грант во пензија ова лето и го испратија Дин Хендерсон на позајмица во Нотингем Форест. Менаџерот на Јунајтед, Ерик Тен Хаг сеуште го има Том Хитон, но манчестерци размислуваат да ангажираат уште еден голман, кој 

Продолжете со читање

Астон Вила ја забележа првата победа во новата сезона откако со 2:1 го совлада Евертон во 2. коло. Мечот тргна со гол на Гордон кој беше поништен поради офсајд, но во 31-та минута Дани Ингс ја доведе Астон Вила во предност. Во 86-тата минута Буендија зголеми на 2:0, а седум минути подоцна Дињ со автогол 

Продолжете со читање