Макаби (Хаифа) ја победи Црвена Звезда со 3:2 во првиот натпревар од плејофот за влез во фудбалските групи од Лигата на шампионите, пренесува БНР. Израелците поведоа, потоа примија пресврт, но беа подобриот тим во вториот дел и го добија натпреварот. Во друг натпревар Бенфика како гостин го победи Динамо (Киев) со 2:0. Натпреварот се одигра 

Продолжете со читање

Денеска се сретнаа Астон Вила и Евертон во второто коло од Премиер Лигата во 13:30 часот на Вила Парк. Астон Вила прва дојде во водство од 1:0 со одличен гол на Дани Ингс. Така беше на полувреме. Во второто полувреме Евертон притискаше, но во 86 минута Астон Вила дојде до 2:0 со гол на Емилиано 

Продолжете со читање

Академија Пандев-Работнички 2-1 Стрелци. Усман, Велиновски, Станковски Брегалница-Тиквеш 1-0 Стрелци. Џокиќ Македонија ЃП-Струга ТМ 1-3 Стрелци. Босанчиќ /2, Шабани, Воша Пелистер-Борец 2-1 Стрелци. Здравевски, Љамчевски, Николовски Ренова-ФК Скопје 2-0 Стрелци. Борха, Јусуфи Шкендија-Шкупи 0-0 Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Денеска се сретнаа Челзи и Вулвс на Стемфорд Бриџ од 36-то коло од Премиер Лигата. Првото полувреме беше без голови, но во второто полувреме паднаа четири гола. Прво Челзи постигна гол за 1:0 стрелец беше Ромелу Лукаку во 56 минута од пенал, две минути подоцна Челзи постигна гол за 2:0 повторно стрелец беше Ромелу Лукаку. 

Продолжете со читање