Мане премина во Баерн ова лето, но сеуште не може да се интегрира во составот. Тој има 5 гола во 11 меча за германскиот гигант, но нема гол во последните 5 меча на тимот. „Тој уште не е интегриран во составот. Го гледав во Ливерпул, кога играше во средината. Тоа не е неговата позиција. Сега 

Продолжете со читање

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс беше изнесен на носилка во 30-та минута при победата на „жолто-црните“ над Шалке 04 со минимални 1:0 во меч од последното коло на Првата Бундеслига. Ројс се свлече на земјата по груб старт на дефанзивец на „кралскосините“ и го стави неговото учество на Светското првенство под знак прашалник. Ова 

Продолжете со читање

Автогол во 4-та минута на Тимо Хуберс донесе победа на Унион (Берлин) со 1:0 како гостин на Келн во средба од шестото коло на фудбалското првенство на Германија. По победата гостите избија на првото место во Бундеслигата. Унион има четири победи и две ремија и со 14 бодови е на врвот на табелата. Натпреварот започна 

Продолжете со читање

Борусија Менхенгладбах загуби со 0:1 од Мајнц 05 во последниот меч од 5-тото коло на Прва Бундеслига. Решавачкиот момент на средбата беше црвениот картон на Ко Итакура во 53′, кога со груб фаул беше прекината гол шанса за гостите. Од слободниот удар пак падна и голот на Аарон Карикол кој ја смести топката во горниот 

Продолжете со читање

Унион (Берлин) извади бод од шампионот Баерн (Минхен) во дуелот од петото коло на Бундеслигата. Дуелот заврши 1:1 и двата тима го делат третото место на табелата исти бодови – по 11. Унион поведе со голот на Шералдо Бекер во 12-та минута, а три минути подоцна Џозуа Кимих израмни за баварците и тој резултат остана 

Продолжете со читање