Арсенал стигна до победа над Брентфорд со 3:0 на тепкото гостување. Со освоените три бода “топчиите” се вратија на првото место на табелата Премиерлигата. Арсенал го започна мечот самоуверено и успеа да поведе брзо. Во 17-та минута по еден корнер Вилијам Салиба скокна највисоко од сите и ја насочи силно топката, која се одби во 

Продолжете со читање

Централниот напаѓач на минатогодишниот новајлија во Премиерлигата, Брентфорд – Иван Тони, е мета на Челзи, Евертон и Манчестер Јунајтед, по информација на Sunday Mirror. 26-годишниот голгетер се приклучи на „пчеличките“ во 2020 г. За скромни за денешните стандарти €5,6 млн. од тимот на Петерборн, но дeнес е оценет на €35 милиони. Сите овие споменати тимови 

Продолжете со читање

Брентфорд славеше над Манчестер Јунајтед со резултат 4:0 во натпревар од 2-то коло на Премиерлигата. Во 10-та минута Да Силва го отвори резултатот за домакините, а во 18-та Јенсен ја удвои предноста на својот тим. Во 30-та Бен Ми зголеми на 3:0, а во 35-та минута Мбеумо ги оформи конечните – 4:0. Кристијано Роналдо беше 

Продолжете со читање

Англискиот премиерлигаш Брентфорд го купи данскиот репрезентивец Микел Дамсгард од Сампдорија, давајќи му петгодишен договор. Брентфорд плати околу 15 милиони евра за трансферот. Дамсгард, кој дојде во Сампдорија во јули 2020 година, запиша 49 настапи и 2 гола за италијанскиот клуб. Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА

Манчестер Јунајтед загуби од Брајтон со 1:2 на “Олд Трафорд” во средба од првото коло на Премиерлигата. Головите за “галебите” ги постигнаа Паскал Грос (30-тата и 39-та минута). Алексис Мак Алистер пак си постигна автогол во 68-та минута. Роналдо остана резерва и се појави во игра во второто полувреме. Средбата пак беше деби на официјален натпревар 

Продолжете со читање