Барселона успеа да ги регистрира речиси сите фудбалери, кои ги донесе ова лето. Роберт Левандовски, Франк Кесие, Рафиња и Андреас Кристенсен, плус обновените договори на Осман Дембеле и Сержи Роберто, беа регистрирани во Ла Лига и ќе можат да играат против Рајо Ваљекано. Само Жул Кунде остана без регистрација. На „каталонците“ им требаат уште 20 

Продолжете со читање

Барселона ја продолжува трката со времето за да успее да забележи голем број засилувања, кои и покрај тоа што се наоѓаа во лоша финансиска ситуација, ги донесе оваа година. Челниците на клубот направија важен чекор. Челниците на Каталонците продадоа 24 отсто од акциите на Барса студио за околу 100 милиони евра на Орфеус Медиа. Сумата 

Продолжете со читање

Клара (23) работи за Пике, а извори блиски до парот велат дека тие се гледаат веќе некое време, иако не е познато дали нивната романса започнала пред или по разделбата со пејачката. Студентката го запознала фудбалерот додека работела на настани во неговата продукциска куќа Космос. – Молчеа за нивната врска, но сите околу нив знаат 

Продолжете со читање

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел настојува да биде ангажиран Пиер-Емерик Обамејанг, соопшти новинарот Фабрицио Романо. Според него, Тухел смета дека Габонецот е перфектен напаѓач, кој би се вклопил во Челзи. Сеуште во канцелариите на „Камп Ноу“ нема официјална понуда за Обамејанг од страна на „сините“ од Лондон. Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА

Барселона е на пат да доживее досега невидено понижување за гигант од вакво ниво, а тоа е да ги раскине договорите со две нови засилувања, зошто не одговараат на условите на Ла Лига, соопшти ESPN. Спортската телевизија тврди, дека до сабота (13 август), „каталонците“ имаат краен рок, за да ги регистрира Франк Кеси и Андреас 

Продолжете со читање