Баерн Минхен го ангажираше најдобриот пријател на новото ѕвездно засилување Садио Мане. Станува збор за репрезентативецот на Бенин, Дезире Сегбе. Тој има 29 години и игра како напаѓач. Сегбе парафираше со баварците на 2 години и ќе игра во вториот тим, кој се натпреварува во Регионална лига Баварија. Напаѓачот пристига во Минхен од француски Данкерк. 

Продолжете со читање

Напаѓачот на Барселона, Роберт Левандовски се наоѓа во бившиот клуб Баерн во Минхен. Полјакот заминал за Германија веднаш по враќањето на Барса од турнеата во САд. Фудбалерите на каталонскиот гигант добија одмор до 3 август и Лева ќе ја искористи можността да се збогува со бившите соиграчи. Освен тоа, тој ќе има средба со тренерот 

Продолжете со читање

Баерн Минхен го освои Суперкупот на Германија по победата од 5:3 над Лајпциг. Баварците водеа со 4:1, но малку пред крајот резултатот беше 4:3, пред Лирој Сане да постигне гол за 5:3. Во листата на стрелците се запиша и новото засилување на баварците Садио Мане, на кој други два гола му беа поништени поради офсајд. 

Продолжете со читање

Манчестер Сити славеше над Баерн Минхен во пријателски натпревар со минимални 1:0. Единствениот гол на дуелот го постигна новото засилување на „граѓаните“ Ерлинг Холанд во 12-та минута по асистенција на Џек Грилиш. Видео извештај од натпреварот може да погледнете ОВДЕ. Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА

Откако Роберт Левандовски премина од Баерн Минхен во Барселона, сега баварците подготвуваат трансфер во обратна насока. Желбата на шампионот на Германија е да ја ангажираат големата надеж на прочуената школа на каталонците. Станува збор за Адам Асноу, кој наполни 16 години на полетокот на минатиот месец. Талентираниот дефанзивец со мароканско потекло одбил да го обнови 

Продолжете со читање