Детонит Плачковица дефинитивно знае како да игра против големи фаворити кои целат за пласман во Прва лига, откако денес одигра 1:1 против Гостивар во дербито на колото, во рамки на 13-тата рунда. Гостивар прв го отвори резултатот со голот на Танушев во 61. минута, но само три минути подоцна Настевски погоди за конечните 1:1 со 

Продолжете со читање

ВТОРА ЛИГА – 12. КОЛО Скопје: ВАРДАР – БЕЛАСИЦА 1-1 Битола: ПЕЛИСТЕР – ТЕТЕКС 11-0 Струга: КАРАРОМАН – ЛОКОМОТИВА ПЕХЧЕВО 1-1 Радовиш: ДЕТОНИТ – БЕСА 3-0 Велес: БОРЕЦ – КАМЕНИЦА САСА 0-3 Гевгелија: КОЖУФ – СЛОГА ВИНИЦА 2-0 ВЧЕРА Охрид: ОХРИД – ГОСТИВАР 1-2 Гостивар: АРСИМИ – ВОСКА 1-2 Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

СЛОГА ВИНИЦА – ВАРДАР 0-3 ВОСКА – КОЖУФ 2-2 ГОСТИВАР – АРЕСИМИ 2-0 КАРАОРМАН – ПЕЛИСТЕР  2-1 БЕЛАСИЦА – ТЕТЕКС  4-0 БЕСА – ОХРИД  1-3 КАМЕНИЦА САСА – ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА 1-1 ПЕХЧЕВО (ЛОКОМОТИВА) – БОРЕЦ 3-2 Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Резултати: Вардар – Воска 2-1 Охрид – Каменица Саса 1-0 Борец – Караорман 0-2 Арсими – Беса 2-0 Детонит Плачковица – Локомотива П. 3-2 Кожув – Гостивар 0-3 Пелистер – Беласица 1-0 Недела 13:00 ч. Тетекс – Слога Виница Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Крсте Крстев за Трансфермаркет даде кратка изјава по превземањето, односно кам-бекот на кормилото на Слога Виница. “Јасно е дека нималку нема да биде лесно бидејќи Слога е на претпоследното место на табелата, но уште потешко беше пред 3 години кога го презедов клубот од последното место во 3 лига и не само што влеговме во 

Продолжете со читање