Уште едно засилување од првата лига за ФК Пелистер е Бурхан Мустафов. Тоа е искусниот прволигашки играч а потекнува од школата на ФК Пелистер. Тој доаѓа од прволигашот ФК Ренова а има настапувано за ФК Победа , ФК Струга Тримлум, Силекс а има и меѓународна кариера во Албанија за прволигашот ФК Теута. Овие денови се 

Продолжете со читање

Ждрепката за баражите за пласман во ВМФЛ ќе се одржи на 20 јуни, а натпревари на 22 јуни. За две неста во ВМФЛ ќе се борат Караорман (југозапад – трета лига), потоа најверојатно Вардар Неготино (југ – трета лига), Овче Поле (исток – трета лига) и Арсими Чегране (запад – трета лига). Баражите се играат 

Продолжете со читање

Бојан Иванов е млад и надежен фудбалер, кој моментално е член на Слога од Виница. Со своите 10 гола, 14 асистенции и 25 настапинид 27 можни, сезонава до последното коло беше во игра на Слога и на Виница да им донесе Прва лига. Еве како Бојан газеше сезонава… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Денес во просториите на ФФМ се одржа ждрепката за бараж натпреварите. Во недела на стадионот ќе се сретнат тимовите Фк Тиквеш – Фк Воска, ќе играат во стадионот во Прилеп. Во истиот временски интервал на стадионот силите ќе ги одмерат тимовите на Скопје – Беласица кој ќе играат во Штип. Напомена дека се игра еден 

Продолжете со читање

Најтрофејниот македонски клуб Вардар и во следната сезона ќе биде второлигаш откако не успеа во намерата да се врати експресно во елитата. Од клубот најавуваат подобри денови, пред се реструктурирање во раководството и зајакнување на финансиската ситуација. Во соопштението на ФК Вардар, се вели… По завршувањето на оваа сезона и по неуспехот да се оствари 

Продолжете со читање