Петардата на градскиот стадион во Берово, во голот на екипата на Рудар од Пробиштип. Во најинтересниот дуел оваа полусезона, фудбалерите на Малеш доминираа на теренот, со што успеаја да постигнат дури пет погодоци. Најпрво во 15 минута со гол го отвори резултатот капитенот на Малеш, Ерол Пилов кој исто така во 30 минута со одличен 

Продолжете со читање

Изминатиов викенд ФК Јуниор издвојуваше победа над Младост со 2:0 и се зацврсти на првата позиција во ОФЛС Куманово. Но натпреварот го одбележа вториот погодок на домакините, кој беше вистински еврогол и беше дело на Дарко Петковски, кој дел во досегашната кариера настапуваше и надвор од Македонија, поточно во Австрија. Уживајте… Лајкнете ја нашата страна 

Продолжете со читање

ФК Јуниор и Костурник ремизираа 2:2 во дербито на 5-то коло на ОФЛС Куманово. Составот на ФК Јуниор… Составот на Костурник… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

ФК Јуниор славеше во дербито на Општинска фудбалска лига Куманово кај ФК Речица со 1:3. Стрелци за гостите Давид Бојковски, Христијан Илиевски и Марко Пешевски. Почесниот гол за домаќините го постигна Немања М. Уживајте… Лајкнете на нашата страна на Facebook ТУКА

ФК Јуниор славеше во дербито на Општинска фудбалска лига Куманово кај ФК Речица со 1:3. Стрелци за гостите Давид Бојковски, Христијан Илиевски и Марко Пешевски. Почесниот гол за домаќините го постигна Немања М. По 4 кола во ОФЛ Север Куманово, ФК Јуниор е лидер со 12 бодови, следен од ФК Костурник со 10. Натпреварот се 

Продолжете со читање