Екипата на Победа која ги стартуваше подготовките за новата сезона под водство на новиот тренер Бобан Бабунски  доби засилување со трасферот на Тоше Делов. Искусниот Делов на стоперската позиција во екипата на Победа доаѓа од Тиквеш. Со тоа се реализираат дел од предвидените планови за зајакнување на тимот во согласност со амбициите за стабилност во 

Продолжете со читање

Новиот шеф на стручниот штаб на Победа, Бобан Бабунски најави убава игра за задоволство на фудбалските фанови… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Гостивар ќе ја скокне Втората македонска фудбалска лига и ќе го завземе местото на Ренова е во криза и е пред отстапување, а овој колектив ќе влезе на нејзино место. Тука се поставува прашањето по кои критериуми е избран баш Гостивар, прашањето го адресираме на адреса на ФФМ…Чекаме одговор… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Македонија Ѓорче Петров, се подготвува за дуелот со ЦСКА Софија во второто претколо во Лигата на конференциите, а паралелно со тоа и се засилува. Освојувачот на Купот на Македонија од минатата сезона го објави ангажманот на левиот бек Фисник Зука. Зука доаѓа од Ренова и треба да замени Давид Атанаскоски, кој премина во Партизани Тирана. 

Продолжете со читање

Филип Бошковски е ново засилување за Работнички. Тој доаѓа од Пелистер и ќе ја засили конкуренцијата во одбраната на тимот на Љупчо Марковски. Бошковски е десен бек, по потреба може да одговори и на левата странична позиција. Тој има 21 година и досегашниот тек од кариерата го мина во редовите на Пелистер. Лајкнете ја нашата 

Продолжете со читање