Скопје: СКОПЈЕ – АК. ПАНДЕВ 2-1Хајдари 71′, Димов 84′ – Митровски 61′ Тетово: ШКЕНДИЈА – ТИКВЕШ 0-0Скопје: РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП 2-0 Рушевиќ 26′, Мишевски 28′(аг) Прилеп: ПОБЕДА – ШКУПИ 0-6Хамиди 7′, 69′, Трапановски 14′, Реналдо Џефас 39′, Куевен 85′, Алварез 89′ ВЧЕРАКратово: СИЛЕКС – СТРУГА ТЛ 1-2Ристовски 83′ – Ибраими 10′(п), Малески 24′ Слободна 

Продолжете со читање

Струга ТЛ славеше со 1:2 на гостувањето против Силекс во Кратово, но по завршувањето на мечот се случи инцидент. Фудбалерот на Струга ТЛ, Бесмир Бојку, им префрли нешто на домашните фудбалери што наиде на жесток револт од кратовци и веднаш настана меѓусебен судир меѓу играчите на двата тима… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Струга ТЛ славеше со 1:2 на гостувањето против Силекс во Кратово. Струга ТЛ поведе во 10-тата минута со голот на Бесарт Ибраими од пенал. Во 24-тата минута Малески погоди за 0:2. Силекс преку Марјан Ристовски во 83-тата минута постигна почесен гол за кратовци. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Со натпреварот меѓу Македонија ЃП и Брегалница, денеска ќе се комплетира 15 коло во ПМФЛ. Изразит фаворит нема, Брегалница е една позиција пред Македонија ЃП на табелата, со три бода предност.  Двете екипи имаат идентичен ефект на последните три средби, по две победи и една нерешена средба, дуелот во Ѓорче Петров започнува од 13 часот. 

Продолжете со читање

Академија Пандев заслужено дојде до убедлива победа од 3:0 против Силекс. Домашните поведоа со голот на Донев кој го изненад противничкиот голман Божиновски. Во второто полувреме во 47-та минута Трајков погоди за 2:0. Во 81-та минута Виктор Ангелов стрелаше за 3:0. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА