“Цeлата соба беше полна со пари, требаше лопата, за да бидат собрани банкнотите”, откри очевидец на нескојдневната ситуација, за “Њу Јорк Пост”. Од изданието информираат за скандал о ѕвездата од НБА, Џа Морант. 23-годишниот Морант е лидер на тимот на Мемфис Гризлис, кој е трет на табелата во Западната конференција на лигата на “вонземјаните”. Се 

Продолжете со читање

Поранешниот американски кошаркар Фелтон Спенсер почина на 56-годишна возраст, објави веб-страницата на НБА. Спенсер беше избран како шести пик на драфтот во НБА во 1990 година од Минесота Тимбервулфс. Три сезони го носеше дресот на Минесота. Со 121 блока во една сезона, тој беше рекордер на франшизата додека неговиот рекорд не беше соборен од Кевин 

Продолжете со читање

Тајгер Вудс сигурно е еден од најдобрите спортисти во светски рамки и тоа на сите времиња. Тој е најпознатиот и најуспешен голф играч на светот и е еден од малкуте атлети, кои имаат богатство над 1 милијарда американски долари. Името на 47-годишниот голфер повторно се најде на насловните во медиумите за бурниот личен живот. Неговата 

Продолжете со читање

Микаела Шифрин ја издвојува својата 86-та победа во стартовите за Светскиот куп во алписките дисциплини кај дамите, по триумфирот во веле слалом во Оре (Шведска). На тој начин таа израмни апсолутен рекорд за најмногу победи во Светскиот куп на Швеѓанецот Ингемар Стенмарк. 27-годишната Американка одличен прв спуст и си обезбеди огромна предност. Во вториот спуст 

Продолжете со читање