12-годишниот син на суперѕвездата Роналдо – Кристијано Јуниор има неверојатна техиника. ПОГЛЕДНЕТЕ ВИДЕО ОД НЕГОВИТЕ НАЈДОБРИ ИГРИ: Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Македонската репрезентација до 16 години убедливо со 0:4 загуби од Романија на првиот контролен натпревар меѓу двете селекции одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Младите романски фудбалери заслужено се радуваа на триумфот, откако доминираа во текот на целиот натпревар. Постигаа по два гола во двете полувремиња, а создадоа и многу повеќе опасни прилики 

Продолжете со читање

Пионерите на Борец Јуниор се есенски шампиони во својата категорија. Есенската полусезона ја завршија со седум победи и еден нерешен резултат, и само еден примен гол. Сепак една црна дамка го одбележа последниот натпревар против екипата на Детонит Плачковица кој заврши нерешено. По завршување на натпреварот во Радовиш дел од гледачите физички ги нападнаа младите 

Продолжете со читање

Меѓународна фудбалска средба во ШтипМАКЕДОНИЈА- СЛОВАЧКА, 18 ГОДИНИ 1-5 (О-1). Македонија Стојановиќ, Џеков, Аризанковски, Мифтари, Стојилевски,, Бнуји, Нурединовски, Поршу, Николовски, Сулејман, Адили Зенделовски, Таири, Богдановски, Зибери. Јакупи, Ливарека, Стојанов, Михолов, Цаноски, Марковски.Селектор Тони ЈАКИМОВСКИ Судии Бердил Ибраими, Идризи Идризи, Абази Имеран Пларент Салихи, сите Тетово. Стрелци на головите Зоран Захрадник 3, Давид Петрик и Мате 

Продолжете со читање

Репрезентацијата на Македонија до 21 година овој месец во Кипар ќе одигра два контролни натпревари против селекцијата на домаќинот Кипар и против репрезентацијата на Србија.  Вчера младите репрезентативци во хотел „Парк” го имаа собирот и првиот тренинг, а денеска попладне патуваат за Кипар. Марио Илиевски, еден од носителите на играта на младата селекција на Македонија, 

Продолжете со читање