Младата репрезентација на Македонија по одиграните јунски натпревари од квалификациите ја очекуваат два контролни дуела против селекцијата на Босна и Херцеговина. Првиот контролен меч овие две селекции ќе го одиграат на 10. јуни на стадионот „Ѓорче Петров” со почеток од 17. часот. Втората контролна средба е закажана за 12. јуни. Натпреварот ќе биде одигран на 

Продолжете со читање

Младата репрезентација на Македонија вчера, во вечерните часови пристигна во Истанбул, Турција, каде што ја очекува последниот дуел од квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2023 во Романија и Грузија. Избраниците на селекторот Драги Канатларовски во последното коло од групата Х силите ќе ги одмерат со силната селекција на Украина. Првиот натпревар што го одиграа 

Продолжете со читање

Во продолжение погледнете ги резултатите од последното коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига ФК Академија Пандев – ФК Скопје  6:2 ФК Пелистер – ФК Шкупи  1:1 ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  0:0 ФК Ренова – ФК Вардар  1:3 ФК Брегалница – ФК Работнички  0:3 ФК Кул – ФК Шкендија  3:0 Пионерска 

Продолжете со читање

Младата репрезентација на Македонија до 21 година ги продолжува подготовките за претстојните предизвици од квалификацискиот циклус за пласман на Европско првенство што ќе се одржи во Романија и Грузија 2023 година. Избраниците на селекторот Драги Канатларовски денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски” го одработија третиот тренинг и фокусот максимално е насочен кон дуелот со незгодната 

Продолжете со читање

Спорт Талент од Битола ви нуди можност за проба во Италија. Се работи за фудбалските клубови Вогерезе и Солесе. Најкраток рок за кој можат да се пријават фудбалерите е 3 ноќи, 4 дена и да одиграат 2 пријателски натпревари. Исто така може да се пријават и голмани. Фудбалерите треба да бидат на родени помеѓу 2002 

Продолжете со читање