Ак. Пандев – Македонија ЃП 1-1 (по пенали: 4-5) Брегалница – Охрид 4-0 Пелистер – Работнички 0-0 (по пенали: 4-5) Шкупи – Тиквеш 1-0 Шкендија – Ренова 5-0 Струга ТЛ – Борец 1-1 (по пенали: 5-4) Вардар – Скопје 0-0 (по пенали: 4-2) Беласица – Силекс 1-3 Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Почитувани, Обезбедуваме сигурна и стабилна иднина за ФК Пелистер.Чест и задоволство ми е денес да соопштам дека фирмата Спорт Бит е новиот сопственик на 75% од акциите на Фудбалскиот клуб Пелистер. Со ова се исполнува ветувањето за стабилизирање и развој на клубот. На сите во клубот денес им се исплатени заостанати плати. Во брза иднина 

Продолжете со читање

Клуб-фантом го подржал Боби Михајлов за нов мандат како претседател на БФС. За Football24.bg изјава даде сопственикот на ФК Тича, Варна Алексеј Соловов, кој ги искористи и социјалните мрежи, за да информира, дека неговиот клуб кој не е активен 20 години клуб бил прочитан како подржувач за Боби Михајлов, кој по пети пат по ред 

Продолжете со читање

Македонската репрезентација беше поразена убедливо со 4:0 од соодветната селекција на Турција во рамките на вториот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции. На тренинг центарот „Петар Милошевски”, нашите фудбалери одиграа далеку послабо во однос на првата контролна средба, немаа одговор на добрата игра на противникот. Репрезентацијата на Турција од самиот старт намeтна иницијатива, подобрата 

Продолжете со читање

14:00 16.10.2021:  ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ – ФК БОРЕЦ 1919 ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – ФК ШКЕНДИЈА 15.10.2021: ФК РАБОТНИЧКИ – ФК СКОПЈЕ 14:00 16.10.2021 ГФК Тиквеш 1930 АД Кавадарци – ФК ШКУПИ- 1927 ФК РЕНОВА – ФК ПЕЛИСТЕР ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 – ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932