Бившиот дефанзивец на Барселона, Жерар Пике подготвува свадба со новата девојка – 23-годишната Клара. Ова е најнов удар за бившата на Пике – Шакира. По 12 г. врска и двајца синови фудбалерот ја остави минатата година поради младата студентка Клара Чија. Двајцат не беа регистрирани, бидејќи Колумбијката тврдеше, дека бракот ја ужаснува. Лајкнете ја нашата 

Продолжете со читање

Мега ѕвездата на светскиот фудбал, Лионел Меси беше вмешан во секс скандал. Моделот Даниела Чавес тврди, дека познава неколку девојки, кои биле интимни со “многу познат фудбалер со број 10 од Аргентина”, без да пррцизира, дека станува збор за Меси. Но многумина направија таква аналогија, пишува БЛИЦ. Меси има имиџ на многу верен сопруг. Ѕвездата 

Продолжете со читање

Чилеанската инфлуенсерка и модел Даниела Чавес ги изненади сите со признанието за секс со Кристијано Роналдо. Некогашното зајче на „Плејбој“ призна на Твитер, дека тоа се е случило во 2015 г. “Секогаш одрекував, измислив толку многу нешта, за да избегнам одговор, но веќе неможам издржам. Имам и видео, но нямам право да го објавам, а 

Продолжете со читање

Пејачкта Уна Хили го сруши системот, во кој во последните месеци живееше со моделката Сијан Озборн и бившио светски шампион во бокс кај професионалците Дејвид Хеј. За тројната љубов меѓу 42-годишниот бивш боксер и двете жени стана познато на почетокот на годината, кога тројцата ја пречекаа 2023 г. во Маракеш. Сега Хили решила да ја 

Продолжете со читање

33-годишниот Алан Карлинг од Њукасл веќе беше измачуван откако го гледаше неговиот тим како губи 2-0 дома од Ливерпул во саботата. Голманот Ник Поуп беше исклучен во дуелот од Премиер лигата и ќе биде суспендиран за финалето против Манчестер Јунајтед во недела. Но, Поуп не е единствената личност која треба да ја пропушти акцијата овој 

Продолжете со читање