Денес е многу мачен ден! Ванда Нара се раздели со Мауро Икарди, зошто напаѓачот ја изневерил со некаква друга латино ороспија, која влече со себе дузина деца од различни мажи. Истата Ванда Нара меѓу 2008 и 2013 година беше сопруга на Макси Лопес и тогаш остави 3 деца и брак и почна да раѓа деца 

Продолжете со читање

Светските медиуми пишуваат дека албанската пејачка Рита Ора е главен виновник за прекинот на врска на тенисерот Ник Киргиос и Киара Пасари. Киара тврди дека минала тежок емоционален период со Ник и како капак на се и дошле фотографиите во кои Ник е во кревет со една девојка. Таа вели дека не е на тие фотографиите 

Продолжете со читање

– Александар Маленко се оженил по 5ти пат. А овие парното ендаш не го пуштија ко шо треба. Ој животе, ладе радиаторе-напиша Игор Џамбазов на социјалните мрежи. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА.

Четвртиот рекет во светот на тенисот, Александар Зверев излегува со 8 години повозрастната убавица Софија Томала, пишуваат медиумите во Германија. Томала е добро позната во светот на спортот, бидејќи беше девојка на голманот на Ливерпул, Лорис Кариус. Двајцата се разделија, откако тој ја изневери. Се пишуваше и дека германската актерка и модел е причината за 

Продолжете со читање