“Често се случуваше да поиграме фудбал со имигрантите во градот. Давидс секогаш ме тераше да го правиме тоа. Тој беше луд – тргнувавме со колата и кога ќе видеше некој да игра на улицата, едноставно застанувавме и се вклучувавме. Јас му напоменав, дека сепак играме и тренираме на високо ниво и може да се повредиме, 

Продолжете со читање

Според германските медиуми, физиотерапевт, двајца фудбалери и еден поранешен фудбалер загинале на неколку десетици метри од просториите на клубот еден час по полноќ ноќта меѓу саботата кон неделата. Автомобилот се излизгал и влегол на спротивната сообраќајна лента и се судрил со такси возило. Жртвите во несреќата се на возраст од 25 до 29 години. Лајкнете 

Продолжете со читање

Бившиот дефанзивец на Барселона, Жерар Пике подготвува свадба со новата девојка – 23-годишната Клара. Ова е најнов удар за бившата на Пике – Шакира. По 12 г. врска и двајца синови фудбалерот ја остави минатата година поради младата студентка Клара Чија. Двајцат не беа регистрирани, бидејќи Колумбијката тврдеше, дека бракот ја ужаснува. Лајкнете ја нашата 

Продолжете со читање

Здружението на ветерани на фудбалскиот клуб Реал Мадрид го контактирало поранешниот фудбалер на тој клуб Предраг Спасиќ по неговите молби за помош. Спасиќ, кој во својата кариера настапуваше за Раднички од Крагуевац, Партизан, Реал Мадрид, Осасуна, Атлетико Марбеља и Раднички од Белград, се наоѓа во многу тешка животна ситуација. На крајот на 2022 година тој 

Продолжете со читање

АНГЕЛ НИЧЕВ, ПОЗНАТ ФУДБАЛСКИ РАБОТНИК, ГИ ПАМЕТИ ПОЧЕТОЦИТЕ НА ФК СИЛЕКС! Омилен е меѓу штипјани. Почитуван и ценет. До 50 година од животот беше на зелениот терен. Играше во повеќе „мали“ фудбалски клубови. Беше остар во дуелите, никогаш не се плашеше од противничките фудбалери. До пред да замине во пензија, бвше раководиѕтел во хотелот Оаза. 

Продолжете со читање