На 56 години почина еден од најпознатите кондициски тренери во Шпанија, Едуардо Мена. Тој беше популарен по работата со многу спортски ѕвезди, меѓу кои Кристијано Роналдо и тенис феноменот, Рафаел Надал. Мена беше бивш фудбалер. Едуардо имаше срцеви проблеми и за жал не успеа да се справи со нив. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Денес официјално сите фудбалери со истечени договори се слободни агенти. Некои од нив веќе си најдоа нови тимови, но има и такву, кои сеуште си бараат нов клуб. Погледнете ги најдобрите XI слободни агенти. ГОЛМАН: ТОМАШ СТРАКОША ДЕСЕН БЕК: ДАНИ АЛВЕШ ЦЕНТРАЛЕН ДЕФАНЗИВЕЦ: АЛЕСИО РОМАЊОЛИ ЦЕНТРАЛЕН ДЕФАНЗИВЕЦ: ДАН-АХСЕЛ ЗАГАДУ ЛЕВ БЕК: МАРСЕЛО СРЕДЕН РЕД: ЏЕСИ 

Продолжете со читање

Синоќа во 19.00 часот во Полициската станица Аеродром, Р.Ж.(65) од Скопје пријавила дека на 28.06.2022 околу 20.30 часот на фудбалското игралиште на ул.„Бојмија“ на нејзиниот малолетен внук паднала метална врата. Малолетникот бил пренесен на Детска хирургија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Се работи на расчистување на случајот, информира 

Продолжете со читање

Колумбискиот пејач и текстописец Карлос Вивес откри како се чувствува неговата блиска пријателка Шакира по раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике. „Ја прашав како се чувствува и таа ми рече дека е тажна. Нормално да е таква, и јас поминав низ такво нешто. Јасно е дека си тажен во такви моменти, има тешки моменти, особено кога 

Продолжете со читање

Во Америка физиотерапевтот на Филаделфија доби црвен картон затоа што турнал играч на Њујорк. Коментатор вели дека прв пат гледа вакво нешто… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА