Пауло Дибала, Федерико Бернардески и Алваро Мората го напуштаат Јуве. Договорите на напаѓачот Дибала и фудбалерот од средниот ред Бернардески истекуваат денес. Додека Мората се враќа во Атлетико Мадрид, од каде беше отстапен последните две сезони. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Офанзивниот играч Пауло Дибала и Интер водат преговори, но сеуште нема договор. Милан ќе се обиде да ја искористи таа ситуација и започна преговори со агентот на Аргентинецот, соопштуваат италијанските медиуми. Аргентинецот е отворен кон идејата да се приклучи на “росоњерите”, но ќе ги почека последните понуди од Интер и Атлетико (Мадрид), пред да донесе 

Продолжете со читање

Шампионот на Италија, Милан добил помалку пари од ТВ правата од последниот во Премиерлигата – Норич. Ова го покажува споредбата, направена од „Газета дело Спорт“. „Росонерите“ добиле 77,8 милиони евра, додека „Канаринците“ ја наполниле касата со 105 милиони евра. Најмногу пари од телевизиските права во Серија „А“ за минатата сезона добил Интер €84.2 млн., следен 

Продолжете со читање

Голманот на Наполи – Давид Оспина е подготвен да го напушти клубот како слободен агент, соопштува италијанскиот новинар Николо Шира. Мадридските Реал и Атлетико пројавуваат интерес за 33-годишниот колумбиски голман, на кого договорот со “небесносините” заврши. Минатата сезона Оспина имаше 13 меча без примен гол во 31 меч од првенството на Серија А. Освен за 

Продолжете со читање

Раководството на Фиорентина работи засилено на засилување на тимот. Тосканците се вратија во Европа, по финиширањето на 7-то место во Серија А изминатата сезона и ќе играат во Лигата на Конференциите. „Виолетовите“ се на пат да го финализираат трансферот на Лука Јовиќ, кој се покажа како трансферно промашување на Реал Мадрид, а пристигна со големи 

Продолжете со читање