ПСЖ треба да го продадат Нејмар до петок! Во спротивен случај договорот на Бразилецот ќе се продолжи автоматски – до 2027 година. Раководството на парижани сака да се ослободи од Бразилецор, кој заработува по 600,000 фунти неделно. Интерес за него има од страна на неколку клуба, но никој не сака да ја плаќа огромната плата, 

Продолжете со читање

Монако сака да го ангажира напаѓачот на Торино – Андреа Белоти. Клубот е подготовен да му понуди на 28-годишниот Италијанец договор до 2025 г. според “Foot Mercato”. Одамна е јасно, дека Белоти нема да го обнови договорот со “биковите”, кој истекува на 30 јуни 2022 г. Самиот фудбалер би сакал да ја продолжи кариерата во 

Продолжете со читање

Јувентус и ПСЖ работат на размена на играчи без да плаќаат обештетувања. Италијанскиот клуб сака да го засили средниот ред со Леандро Паредес во замена го нуди Мојс Кин. Напаѓачот одигра една сезона во Париз (2020/2021) и имаше одлични партии. Во Јувентус тој е резерва и има мала минутажа кај Масимилијано Алегри, така што клубот сака 

Продолжете со читање

Зинедин Зидан одбил да стане тренер на францускиот гигант ПСЖ. Бившиот тренер на Реал Мадрид беше најавен како заменик на Маурисио Почетино, но тој го одбил предлогот на парижани. Желба на Зидан е да го наследи Дидие Дешан во француската репрезентација, како селектор, а промената ќе се изврши по првенство во Катар. Се очекува и 

Продолжете со читање

ПСЖ ја направи првата инвестиција ова лето, плаќајќи €40 милиони за Португалецот Витиња од Порто, по информација на спортскиот новинар, Фабрицио Романо. Плејмејкерот треба да биде алтернатива на Марко Верати, бидејќи Италијанецот често страда од повреди, а е и во поодминати фудбалски години. “Парижани” се очекува да инвестираат и во заменик на Анхел Ди Марија, 

Продолжете со читање