Кристијано Роналдо и неговиот агент имале разговори со германскиот шампион Баерн Минхен, тврди „Дејли Мејл“. Португалската суперѕвезда сака да го напушти Манчестер Јунајтед во јануарскиот трансфер прозорец. Вчера Ронално ги разбранува духовите во интервју за новинарот Пирс Морган. CR7 кажа, дека се чувствува предаден, зошто менаџерот на „црвените ѓаволи“ Ерик тен Хаг и раководиството на 

Продолжете со читање

Борусија Менхенгладбах славеше со 4:2 над Борусија Дортмунд во првиот натпревар од 15-тото коло во Бундеслигата. Двата тима одиграа натпревар за уживање на навивачите, во кој домакините покажаа чудесна ефективност, а над сите беше Џонас Хофман со гол и две асистенции.  Токму тој го отвори резултатот за домакините во 4-та минута. Во 19-та минута Џуд 

Продолжете со читање

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс ќе го пропушти претстојното Светско првенство. Селекторот на Германија, Ханзи Флик се надеваше дека крилото ќе се опорави навреме и да влезе во составот, но сепак Ројс не се опорави навреме. Тој има повреда на скочниит зглоб и го пропушти последниот меч на „жолто-црните“ од Првата Бундеслига против Волфсбург. 

Продолжете со читање

Баерн Минхен славеше над Вердер Бремен со резултат 6:1 во натпревар од 14-тото коло на германската Прва Бундеслига. Домакините поведоа во 6-та минута преку Џамал Мусиала, но Јонг израмни во 10-та. Во 18-ата Чупо-Мотинг промаши пенал за баварците, но Гнабри во 22-та постигна втор гол за играчите на Јулијан Нагелсман. Горецка во 26-та зголеми на 

Продолжете со читање

Борусија Менхенгладбах го совлада со 3:1 Штутгарт како домакин во дуелот од 13-тото коло на Бундеслигата. Џонас Хофман, Маркос Турам и резервата Патрик Херман беа прецизни за домаќините, а за Штутгарт единствениот гол го постигна Тиаго Томаш. На табелата денешните домакини се искачија за цели пет позиции напред и веќе го завземаат 7-то место со 19 бода, колку има 

Продолжете со читање