Манчстер Јунајтед веќе има свој нов времен менаџер. Вчера од клубот објавија дека Германецот, Ралф Рангник, ќе го води тимот на „црвените ѓаволи” до крајот на сезоната. Рангник, кој е познат по строгата дисциплина, која ја бара во своите тимови, започнува со промените уште денес. Изгледа дека најзасегнат од новите правила на Рангник ќе биде 

Продолжете со читање

Овој викенд во Премиер лигата се одигра 13. коло по што веќе имаме неколку тимови кои полеа се одлепија на врвот на табелата и тоа се Челси, Манчестер Сити и Ливерпул. Разликата меѓу оваа тројка е само два бода (30-28), додека пак четвртиот Вест Хем има 23 бодови и веќе заостанува по двата порази во 

Продолжете со читање

Челзи и Манчестер Јунајтед ќе ги одмерат силите во дербито од 13-тото коло на англиската Премиерлига. „Црвените ѓаволи“ не се убедливи од почетокот на сезоната, што доведе до отказ на Оле Гунар Солскиер. За негова замена е најавен германскиот стручњак, Ралф Рангник, но против „сините“ Мајкъ Керик ќе го води тимот. Јунајтед е на 9-та 

Продолжете со читање