Англиските медиуми открија, дека бившата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам размислува да се вклучи во битката за нов сопственик на тимот. Бекам е подготвен да преговара со инвеститори, кои се интересираат за придобивање на „црвените ѓаволи“. Како што е познатно, сегашните сопственици од фамилијата Глејзер веќе објавија, дека го пуштаат клубот на пазарот. Бекам 

Продолжете со читање

Џозеп Гвардиола ќе остане менаџер на Манчестер Сити уште две сезони, бидејќи двете страни се договорија за нов договор на менаџерот. Платата на Гвардиола кај „граѓаните“ ќе порасне до неверојатни 20 милиони фунти годишно. Гвардиола е на чело на Манчестер Сити од 2016 година и сега ќе остане на „Етихад“ цели девет години. Новиот договор 

Продолжете со читање

Мегаѕвездата на светскипт фудбал Кристијано Роналдо е аут од Манчестер Јунајтед. Бомбастичната вест ја соопшти BBC. Роналдо е избркан од “црвените ѓаволи” по скандалозното интервју, кое Португалецот го даде пред Пирс Морган пред една недела.  Како што е познато, Кристијано го критикуваше остро менаџерот Ерик тен Хаг, сопствениците, семејство Глејзер и своите соиграчи. Официјалната позиција 

Продолжете со читање

Излезе вториот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо со Пирс Морган, во кое Португалецот откри, дека ќе се радува, ако Арсенал ја освои Премиерлигата оваа сезона. „Топчиите“ се на првата позиција на табелата со 5 бодови предност пред вториот Манчестер Сити. „Ако Манчестер Јунајтед не ја освои Премиерлигата, ќе се радувам Арсенал да стане шампион. 

Продолжете со читање

Фановите ја забележаа реакцијата на офанзивецот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш, кога го сретна Кристијано Роналдо на кампот на националниот тим на Португалија. Бруно го поздрави ладно Кристијано и му кажа нешто. Португалскиот новинар Жоао Томе тврди, чеите на Бруно Фернандеш се: “Момците навистина тие беа нервозни, но ти веќе си беше заминал.” Лајкнете ја 

Продолжете со читање