Бившиот дефанзивец на Барселона и долгогодишен капитен на Мексико, Рафаел Маркес ќе се врати во каталонскиот клуб, соопштува sport.es. 43-годишниот Маркес ќе го замени Серхи Бархуан како тренер на вториот тим на Барса од новата сезона, се тврди во информацијата. Рафа Маркес играше за Барселона во периодот од 2003-2010 година. Лајкнете ја нашата страна на 

Продолжете со читање

Шампионот на Италија, Милан добил помалку пари од ТВ правата од последниот во Премиерлигата – Норич. Ова го покажува споредбата, направена од „Газета дело Спорт“. „Росонерите“ добиле 77,8 милиони евра, додека „Канаринците“ ја наполниле касата со 105 милиони евра. Најмногу пари од телевизиските права во Серија „А“ за минатата сезона добил Интер €84.2 млн., следен 

Продолжете со читање

Данскиот репрезентативец, Кристијан Ериксен доби предлог за договор од Лестер, соопштува “Sky Sports”. 30-годишниот фудбалер минатата сезона играше за Брентфорд. Опција за данскиот репрезентативец е и слободен трансфер во Манчестер Јунајтед. А има и шанса да биде продолжен договорот со Брентфорд, кој истекува наскоро. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Голманот на Наполи – Давид Оспина е подготвен да го напушти клубот како слободен агент, соопштува италијанскиот новинар Николо Шира. Мадридските Реал и Атлетико пројавуваат интерес за 33-годишниот колумбиски голман, на кого договорот со “небесносините” заврши. Минатата сезона Оспина имаше 13 меча без примен гол во 31 меч од првенството на Серија А. Освен за 

Продолжете со читање

Тотенхем испратил понуди за двајца фудбалери на Евертон оваа недела тврди “Скај спортс”. Единиот од нив е Ричарлисон, кој е трансферна цел и на Челзи. Другиот е талентираното лево крило Ентони Гордон, на кого се гледа како инвестиција за иднината. Тој е репрезентативец на Англија до 21 години. Менаџерот на “петлите” Антонио Конте, кој веќе 

Продолжете со читање