Аргентина славеше над Уругвај со резултат 3:0, а суперѕвездата на „гаучосите“ Лео Меси успеа да се запише во листата на стрелците. Суперѕвездата на ПСЖ на мечот имаше интересен дриблинг, кој го остави Себастијан Коатес на земја, а фановите го споредија со дриблингот со Жером Боатенг во 2015 година. ДРИБЛИНГОТ НА МЕСИ ПРОТИВ КОАТЕС: ФИНТАТА НА 

Продолжете со читање

Левиот бек на Баерн, Алфонсо Дејвис неспорно е еден од најбрзите фудбалери во светот во моментов. Дејвис ја демонстрираше својата брзината во репрезентативниот дрес против Панама и постигна убав гол. Канада славеше со 4:1. ВИДЕО: Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Преговорите според косовските медиуми се во тек и за славниот лев бек ова ќе биде прв ангажман по 2015 година кога Карлос го водеше индиски Делфи Динамос. Kaкo тренер Карлос ги водеше турските клубови Сиваспор и Ахишарспор. Во играчката кариера Бразилецот најмногу играше за Реал Мадрид, додека за репрезентацијата на Бразил одигра 125 натпревари и 

Продолжете со читање

Србија го победи Азербејџан со 3:1 и со тие три бода, селекцијата предводена од Драган Стојковиќ-Пикси се искачи на првото место во групата А со 17 бодови, еден повеќе од Португалија, која има и меч помалку. На Србите сега им останува само уште еден меч, и тоа тој против Португалија на гости. Ако Португалија на 

Продолжете со читање

Предраг Рајковиќ прими смешен погодок во самиот финиш на првото полувремето на мечот со Азербејџан. Србите водеа со 1-0 со голот на Влаховиќ од пенал, но Рајковиќ во 47-та минута се посрамоти, подарувајќи му ја топката на Дадашов, кој немаше тешка задача да ја смести во празната мрежа. Насмејте се слатко со голот на Дадашов… 

Продолжете со читање