Мајсториште: Со „дваесче“ до 258.390 денари! Играч од Прилеп погоди четири изненадувања на ист тикет и со минимална уплата оствари неверојатна добивка! Честитки! Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Вторникот ни нуди цели 4 средби, така ќе биде до крајот на групната фаза, а прва е таа во групата С меѓу Аргентина и Саудиска Арабија. Таа ќе се одржи на специјално изградениот стадион за СП во градот Лусаил распослан на 38 квадратни километри кој нуди многу супер удобности на посетителите, а Лусаил Иконик Стејдиум 

Продолжете со читање

Бразил ќе триумфира на претстојното Светско првенство во Катар. Тоа го покажува математичкиот модел на научникот од Оксфорд, Џошуа Бул во специјално истражување пред почетокот на најголемиот фудбалски форум. Британскиот математичар направи уште интересни прогнози за Светското: Белгија ќе стигне до финале на Светското прв пат во историјата; – “кариоките” ќе слават во израмнето полуфинале 

Продолжете со читање

Редовен играч во УМ-Скопје Карпош 1 типуваше на осум кошарки и одбојки и со уплата од 5.000 денари освои 440.984 денари! Добивката можеше да биде поголема, да беа сите парови во фикс… Честитки, мајсторе! Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Голем скандал во фудбалската јавност. Катар поткупил играчи на репрезентацијата на Еквадор. Ова го соопшти Амџад Таха, популарен новинар и политички анализатор. “Катар е поткупил осум еквадорски играчи за 7,4 милиони долари, за да го загубат мечот (0:1, гол во второто полувреме). Информацијата е потврдена од пет извора од Катар и еден од Еквадор.”, напиша 

Продолжете со читање