Поразот на Рома на домашен терен му зеде потенцијална добивка од речиси 400.000 денари. Еве што се успеа да фати несреќниот обложувач, но киксираа избраниците на Мурињо… Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Наши типови од Ла Лига Шпанија – Примера Дивисион Реал Мадрид – Еспањол 1 7/10 1.26 Елче-Вљадолид X2 7/10 1.44 Селта Виго – Рајо Валекано 0-2г 6/10 1.58 Валенсија – Осасуна 0-2г 8/10 1.55 Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Наши предлози од Бундеслигата… Германија – Бундеслига Ајнтрахт Франкфурт-Штутгарт 1 6/10 1.80 Баерн Минхен-Аугсбург 1 9/10 1.13 РБ Лајпциг-Борусија М’Гладбах 1 7/10 1.40 Херта Берлин-Мајнц 05 X2 7/10 1.48 Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Челзи игра катастрофална сезона и тешко дека ќе може да ја спаси сезоната, но едноставно мора што поскоро да почне да победува. Ова е клучен натпревар на кој „сините“ немаат право на кикс, а на гости им доаѓа Лидс кој се бори за опстанок. Лидс минатото коло конечно дојде до победа и нема лесно да 

Продолжете со читање

Шест луѓе се уапсени во врска со истрагата за натпревар од Купот на Шпанија, соопштува шпанската полиција. Дуелот меѓу Леванте и Уракан Мелија на 2 декември 2021 заврши со резултат 8:0 за тимот за кој играше и Енис Барди. Според соопштението на полицијата, сите уапсени имаат шпанско државјанство. Истрагата започна по пријави за многу облозжувања 

Продолжете со читање