Напаѓачот на Манчестер Сити и Норвешка, Ерлинг Халанд зборуваше за неговото отсуство на Светското првенство во Катар во 2022 година. „Поради тоа што бев дома, малку ми се потресе да го пропуштам Светското првенство. Бев како коментатор во мојата куќа каде никој не ме слуша. Бев полн со енергија гледајќи како другите луѓе постигнуваат голови 

Продолжете со читање

Вистинско “лудилo” ја зафати Аргентина по освојувањето на СП, a доказ за тоа е фотографијата која се најде на социјалните мрежи. Лионел Меси е херој на целата нација и овие денови тој се слави на најразлични начини. По освојувањето на титулата во Катар, навивачите започнаа да прават тетоважи, кои е тешко да ае пребројат, но 

Продолжете со читање

Аргентина го освои Светското првенство, а суперѕвездата на тимот, Лео Меси беше во главна улога кај гаучосите. Тој заслужено ја освои наградата за најдобар фудбалер на турнирот. Меси сруши 10 рекорди на турнирот во Катар: 1. Најмногу натпревари на Светски првенства Меси има 26 дуели на Светски првенства, и го надмина Лотар Матеус со 25. 

Продолжете со читање

Репрезентацијата на Мароко ги импресионираше сите со игрите на Светското првенство и стана првата африканска репрезентација, која влизе во најдобрата четворка. Погледнете како ги пречекаа репрезентативците во Мароко: Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА