https://twitter.com/ezgjanalioski/status/1451338733689659393?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1451338733689659393%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportmedia.mk%2F2021%2F10%2F22%2FD181D0BBD0B0D0BBD0BED0BC-D0B0D181D0B8D181D182D0B5D0BDD186D0B8D198D0B0D182D0B0-D0BDD0B0-D19FD0B0D0BDD0B8-D0B7D0B0-D0BFD0BED0B1D0B5D0B4%2F
https://twitter.com/tyler_lj/status/1443620799223672836?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1443620799223672836%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportmedia.mk%2F2021%2F09%2F30%2FD0B5D0BBD0BCD0B0D181-D0BFD0BED0B3D0BED0B4D0B8-D0B2D0BE-43-D181D0B5D0BAD183D0BDD0B4D0B0-D0B7D0B0-D0B2D0BED0B4D181D182D0B2D0BE-D0BDD0B0%2F

Наполи дома славеше над Каљари со 2:0 во меч од шестото коло на италијанската Серија А. Автори на головите беа Виктор Осимен во 11-та и Лоренцо Инсиние во 57-та минута, од пенал. „Наполитанците“ доминираа во текот на целиот меч и можеа да постигнаат и уште неколку голови. Каљари пак не создаде ниту една шанса пред 

Продолжете со читање

Наполи ја впиша и 4-та победа во италијанскиот шампионат и изби на чело на табелата со максимални 12 бодови. Во Фриули екипата од Неапол со 4:0 славеше против Удинезе. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот меч. Осимен и Рахмани погодија во првото полувреме, а во второто мрежата на домашните ја тресеа Кулибали и Лозано. 

Продолжете со читање