ФК Беласица од Петрич го ангажираше 18- годишниот Лазар Стојановски, досегашен првотимец и еден од најдобрите поединци во тимот на каменичкиот второлигаш ФК Каменица САСА. Со ова, ФК Брласица од Петрич значително го засилува средниот ред во тимот, а Лазар Стојановски го добива своето прво меѓународно искуство. Лазар Стојановски, освен ФК Каменица САСА, како матичен 

Продолжете со читање

Како што пренесуваат шпанските медиуми, екипата на Селта покажува голем интерес за еден од нашите најдобри репрезентативци Енис Барди. Клубот од Виго веќе неколку години ја следи ситуацијата со нашиот играч кој моментно е со македонската А селекција за настапите во Лигата на нации. Годинава Барди не успеа да го обезбеди опстанок во најсилната шпанска лига со екипата на Леванте. 

Продолжете со читање

Вкупно пет фудбалери го напуштаат бугарскиот прволигаш Црно море, меѓу кои и македонскиот централен дефанзивец, Влатко Дробаров. Договорот на искусниот стопер истече и тој си заминува како слободен агент. Освен Влатко, од Црно море си заминуваат уште двајца странци: Сами Ел Анаби, како и Јулиус Каспаревичус. Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА

Mакедонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Велковски нема да го продолжи договорот со хрватска Ријека и во новата сезона ќе има нов клуб соопштија хрватските медиуми. 26-годишниот стопер имаше четиригодишен договор со тимот од „Рујевица“ и двете страни ќе се разделат по крајот на актуелната сезона. Ријека ќе претрпи промени, а во реконструкцијата ќе си оди и 

Продолжете со читање

Екипата на Сараево повторно ги разочара своите фанови, откако на свој терен ремизираше во големото градско дерби со Железничар, со резултат 1-1. По завршувањето на дуелот, македонскиот стратег Александар Васоски, ја презеде одговорноста за ремито, но и за лошите резулати во последниот период и си поднесе оставка. Поранешниот македонски репрезентативец не ги постигна резултатите што 

Продолжете со читање