Лео Меси и Кристијано Роналдо се единствените активни фудбалери, кои имаат над 600 гола на клупско ниво. 

Арагентинецот постигнал цели 627 голови за Барселона, а Роналдо има 626 гола за Спортинг, Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Јувентус. 

Погледнете ги сите фудбалери во историјата, кои имаат над 600 голови на клупско ниво. 

1. Жозеф Бицан – 777 голови

2. Пеле – 707 голови

3. Ромарио – 679 голови

4. Герд Милер – 653 голови 

5. Лео Меси – 627 голови

6. Кристијано Роналдо – 626 голови 

7. Ференц Пушкаш – 622 голови