ФФМ) ќе добие казна од ФИФА поради неодговорно однесување на гледач на Националната арена „Тодор Проески“ за време на мечот против Германија.

Излегоа фотки од зелен ласер во лицето на германскиот фудбалер Џошуа Кимих, кој во текот на првото полувреме се обидуваше да извде корнер.

ФИФА не пропушта да ги санкционира ваквите испади на навивачите, па наскоро се очекува ФФМ да добие пказна за овој инцидент.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА