Фудбалерот на штипска Брегалница, Бошко Ступиќ вчера со своите најблиски го прослави 36- тиот роденден.

 Освен за Брегалница и Кит-Го, Ступиќ во Македонија ги носеше и дресовите на Силекс, Вардар, Работнички и Пелистер