Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмино не се најде меѓу избраниците на селекторот на Бразил, Тите за претстојното Светско првенство.

„Сакам да се заблагодарам на сите за прекрасните пораки. Светското првенство е сон за секој фудбалер и за мене не е ништо поразлично.“

„Нештата не се развија на начина, на кој очекував и сонував цел живот, но можам да погледнам назад и да се заблагодарам на Бог, што веќе ми дозволи да го доживеам тоа чувство.“

„Ја користам можността да го поздравам сите, кои влегоа во составот на Бразил. Беше, е и секогаш ќе ми биде чест за мене да ги бранам боите на државата, особено со дарбата, која Бог ми ја даде“, напиша Фирмињо на социјалните мрежи.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА