Изминатата ноќ се одиграа првите натпревари од плејофите во НБА. Тимовите понудија интересни и атрактивни дуели исполнени со многу поени.

Плејоф натпревари во НБА:

Источна конференциjа

Филаделфија – Торонто – 131:111

*Филаделфија води со 1:0 во победи во серијата. 

Западна конференција:

Голден Стејт – Денвер – 123:107

* Голден Стејт води со 1:0 во победи во серијата.

Далас – Јута – 93:99

* Јута води со 1:0 во победи во серијата.

Мемфис – Минесота – 117:130

* Минесота води со 1:0 во победи во серијата.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА