Во дербито од првото коло на плеј-офот на грчкото првенство помеѓу АЕК и Панатинаикос се случи инцидент.

На паузата за освежување, жртва стана Огњен Врањеш. Тој беше нападнат од Даниеле Верде кој почна да го дави.

Погледнете: