25-годишниот Саше Гелов пред неколку дена доживеал собраќајна несреќа, а подоцна во болница им подлегнал на повредите.

Гелов беше капитен на ФК Росоман 83, а во кариерата настапуваше и за Тиквеш, Вардар Неготино, Турново и Новаци.

23.04.2020, тажен ден за нашата Општина Росоман и луѓето што живеат тука. Изгубивме другар, пријател, брат и голем спортист.Почивај во мир, КАПИТЕНУ! ????

Gepostet von ФК Росоман 83 am Freitag, 24. April 2020